سخت افزار Huawei 5G از دولت انگلستان شست

 


->

سخت افزار Huawei همچنان به عنوان بخشی از زیرساخت های شبکه ۵G در انگلستان اما با محدودیت مجاز خواهد بود ، زیرا دولت تصمیم گرفته است در مورد ممنوعیت آشکار.

تحت فشار معادل آمریکا ، دولت بریتانیا استفاده از سخت افزار هواوی را تا زمانی که هیچ نقشی در هسته اصلی این شبکه ایفا نکند تأیید کرده است. همچنین مجاز نیست در زیرساخت های ۵G در نزدیکی نیروگاه های هسته ای و پایگاه های نظامی استفاده شود.

همچنین فقط ۳۵ درصد از کیت های کل شبکه ، از جمله دکل های رادیویی ، فقط ساخته می شوند.

به طور موثر ، این بدان معنی است که حضور هواوی در تجهیزات ۵G موجود مورد استفاده توسط شبکه های اصلی همچنان مجاز خواهد بود. در صورت اعمال ممنوعیت کلی ، این یک تمرین پرهیزگار برای حذف و جایگزینی آن اثبات می شد و برنامه های ۵G بریتانیا در طول سال ۲۰۲۰ و بعد از آن می توانست به طرز چشمگیری مانع شود.

ویکتور ژانگ ، رئیس شرکت بریتانیا گفت: "هوآوی با تأیید دولت انگلیس اطمینان داده است که ما می توانیم به کار خود با مشتریان ادامه دهیم تا روند ۵G را در مسیر خود نگه داریم."

"این امکان دسترسی انگلیس به فن آوری های پیشرو در جهان را فراهم می کند و یک بازار رقابتی را تضمین می کند."

دبیر فرهنگ انگلیس ، نیکی مورگان ، بیانیه ای را منتشر کرد و هوآوی را به عنوان "فروشنده پرخطر" شناخته ، اما اعتراف کرد که این یک ریسک است که ارزش آن را برای منافع رشد ارتباطات کشور در نظر گرفته است:

وی گفت: "ما هر چه سریع تر اتصال کلاس جهانی را می خواهیم ، اما این نباید به ضرر امنیت ملی ما باشد. فروشندگان پرخطر هرگز در حساس ترین شبکه های ما نبوده اند و هرگز نخواهند بود."

"دولت زنجیره تأمین شبکه های مخابراتی را مرور کرده است و نتیجه گرفته است که امروز لازم است محدودیت های شدیدی در مورد حضور فروشندگان پرخطر وجود داشته باشد.

"این یک راه حل خاص برای انگلیس به دلایل خاص در انگلیس است و تصمیم گیری با چالش هایی که هم اکنون با آنها روبرو هستیم سروکار دارد."