مدیر عامل هواوی: جایگزین فروشگاه Google Play ‘چندان ایده آل نیست & # ۰۳۹؛ اما & # ۰۳۹؛ به سرعت & # ۰۳۹؛

 


->

روز بزرگی برای هواوی است: تلفن های پرچمدار سری P خود را معرفی کرد که شامل سری P40 ، P40 Pro و P40 Pro + برای خط تولید ۲۰۲۰ خود است. با این حال ، در حالی که این دستگاه ها سیستم عامل آندروید گوگل را اجرا می کنند ، هیچ پشتیبانی از Google خدمات وجود ندارد ، که باعث می شود برخی از برنامه ها در صورت نیاز به ورود به سیستم Google Play در دسترس یا غیر قابل استفاده نباشند.

به دنبال اعلام سری P40 - که یک رویداد پخش آنلاین بود ، به دنبال لغو رویداد پاریس خود به دلیل شیوع COVID-19 - Pocket-lint توانست در مصاحبه ای با میزگرد مجازی با ریچارد یو ، مدیرعامل گروه تجاری مصرف کنندگان هواوی صحبت کند. ، برای درک بیشتر از تولید ، مشارکت های Google و آینده.

گالری برنامه: جایگزین فروشگاه Google Play Huawei

معمای Huawei چیز جدیدی نیست: در زمان عرضه سری Mate 30 در اواخر سال ۲۰۱۹ این شرکت تحت شرایط ممنوعیت ایالات متحده مانند گذشته بود. بنابراین ما هرگز انتظار نداشتیم که سری P40 با فروشگاه Google Play راه اندازی شود.

در عوض ، هواوی گالری برنامه را ارائه می دهد ، که می توانید مانند جایگزین فروشگاه Play به آن فکر کنید. گالری برنامه به جای خدمات Google Mobile (GMS) از خدمات موبایل Huawei (HMS) استفاده می کند.

اما از آنجا که گالری برنامه کاملاً مشخص نیست ، فاقد برخی از برنامه ها است. حتی یو اعتراف کرد که "در ابتدا [App Gallery is] شاید خیلی عالی نباشد - اما با گذشت زمان ، بهتر و بهتر می شود. من اطمینان دارم که می تواند به سرعت بهبود یابد. "

با در اختیار داشتن P40 Pro به مدت چهار روز پیش از پرده برداری ، با این حال ، ما توانستیم برنامه هایی را که می توانید و نمی توانید در گالری برنامه دریافت کنید ، شناسایی کنیم.

با وجود این ، اگر از برنامه Clone Phone Huawei استفاده می کنید ، سیستم عامل Android موجود را به دستگاه P40 جدید (یا دستگاه هوآوی آینده برای آن موضوع) بکشید ، راه حل دیگری وجود دارد.

همانطور که یو ابراز داشت: "ما [Huawei] خدماتی را ارائه می دهد تا به شما کمک کند تلفن قدیمی خود را به تلفن جدید خود کلون دهید "" ادامه "چه موقع [an app is] در گالری برنامه نیست [users] می توانید از جاهای دیگر بارگیری کنید "، با اشاره به روش بارگیری APK مبتنی بر مرورگر - اینگونه است که به عنوان نمونه می توان واتس اپ را در سری جدید P40 نصب کرد. .

آیا توسعه دهندگان با هواوی برای برطرف کردن شکاف برنامه کار خواهند کرد؟

سوال میلیون دلاری این است که آیا برنامه نویسان برای پر کردن شکافهایی که در حال حاضر در گالری برنامه وجود ندارد ، روی سرویس موبایل Huawei صعود می کنند.

برخی از آنها در حال حاضر هستند ، یکپارچه کامل ، مانند اسنپ چت ، تلگرام ، در کنار پشتیبانی یونیتی ، و موارد دیگر.

یو هیچ دلیلی نمی بیند که این امر بیشتر گسترش یابد ، و می گوید "انجام آن بسیار آسان است". وی اظهار داشت: توسعه دهندگان قبلاً برای Google Mobile Services ایجاد شده اند و می توانند یک برنامه HMS را "فقط در یک یا دو روز" آماده کنند. [Huawei] ابزارهای توسعه را فراهم كنید تا ادغام آسان شود. "

آینده چه چیزی را حفظ می کند؟ رابطه Google ادامه دارد

از نظر ما - و در حالی که ما پیشنهاد نمی کنیم سری P40 در زمان عرضه ، جذابیت گسترده ای داشته باشد - به نظر می رسد هواوی تصمیم دارد اپلیکیشن گالری را به عنوان رقیبی واقعی برای فروشگاه Play تبدیل کند. مکالمات قبلی با این شرکت نشان داد که قصد دارد صدها نفر از کارکنان خود را به لندن منتقل کند تا در HMS و گالری برنامه بطور انحصاری کار کند.

آیا پایان گوگل برای هواوی است؟ بدیهی است که نه ، زیرا این شرکت همچنان به استفاده از سیستم عامل اندرویدی خود (شایعه HarmonyOS Huawei در حال وقوع ، در حال حاضر خراب شده است).

"ما [Huawei] یو گفت ، "هنوز هم باید همکاری خود را با Google ادامه دهیم ، و امیدواریم که بتوانیم این همکاری را ادامه دهیم".

نبود فروشگاه Play چیزی بود که شرکت را مجبور کرد - "ما چاره دیگری برای انجام این کار نداریم" ، گفت یو - به جای روابط ضعیف یا رقابت بین دو شرکت.

بنابراین انتظار داشته باشید که دستگاه های Huawei به سیستم عامل Android گوگل ، البته با خدمات موبایل و گالری برنامه Huawei ، ادامه دهند. معنی آن است که در نهایت ، مدتی پیش خواهد آمد که بین فروش این دو فروشگاه ، برابری کامل وجود داشته باشد - اگر البته ، این حتی یک امکان است.