در نهایت می توانید به لطف Big Sur ، Netflix را با کیفیت ۴K HDR در مک خود تماشا کنید

 


->

Netflix سالها است که محتوای ۴K HDR را پخش می کند ، اما کاربران مک هرگز نتوانسته اند با این کیفیت تماشا کنند. با این حال ، MacOS Big Sur تغییر خواهد کرد ، هنگامی که اواخر سال جاری رسماً برای مکینتاش منتشر شد.

اپل اخیراً بروزرسانی سیستم عامل Big Sur را برای مکینتاش اعلام کرده است ، و ما قبلاً شروع به گردآوری بزرگترین تغییرات آن در اینجا کرده ایم. اما ناظران اپل با چشم های عقب در ۹to5Mac نشان داده اند که نسخه جدید Safari در Big Sur چندین پیشرفت خاص خود را معرفی کرده است ، از جمله پشتیبانی از فیلم های HDR در مک و همچنین پشتیبانی از محتوای ۴K HDR از Netflix ، به طور خاص.

کاربران Mac قبلاً به دلیل محدودیت سخت افزاری به رزولوشن ۱۰۸۰p در Netflix محدود بودند ، زیرا این پلتفرم به رمزگذار HEVC اعتماد داشت. مدل های جدیدتر مک اما با HEVC سازگار است. اپل برای پشتیبانی از آن ، به سادگی نیاز به بروزرسانی Safari داشت. با استفاده از MacOS Big Sur که اکنون به عنوان بتا برای تست نویسان در دسترس است ، کاربران Mac می توانند سرانجام Netflix را در ۴K و Dolby Vision و HDR10 تماشا کنند.

طبق گفته های اپل ، برای شروع پخش Netflix در ۴K HDR ، باید اطمینان حاصل کنید که Mac شما یک مدل ۲۰۱۸ یا بالاتر است و مرورگر جدید Safari را اجرا می کند. مدلهای قدیمی قدیمی مکینتاش با سافاری فقط می توانند فیلم های ۱۰۸۰p را در Netflix پخش کنند ، حتی با MacOS Big Sur نصب شده روی دستگاه.