FCC هواوی و ZTE را تهدیدهای امنیتی معرفی می کند: معنی این

 


->

کمیسیون ارتباطات فدرال ، یک نهاد نظارتی در ایالات متحده ، به طور رسمی هواوی و ZTE را تهدیدی برای امنیت ملی معرفی کرده است ، گامی نهایی برای مسدود کردن دو شرکت مخابراتی چین از میلیاردها دلار یارانه باند پهن باند.

این یعنی چی؟

FCC سال گذشته به اتفاق آرا به منع تولیدكنندگان ارتباطات از راه دور كه ​​به نظر می رسد تهدیدهای امنیت ملی از دریافت بودجه به منظور كمك به گسترش دسترسی به اینترنت به روستاهای آمریكا است ، رأی داد. اعلامیه بدن در تاریخ ۳۰ ژوئن ، اعلام هر دو Huawei و ZTE به عنوان تهدید ، به معنای این است که شرکت های تلفن همراه آمریکایی دیگر قادر نخواهند بود پول های فدرال را صرف تجهیزات شرکت های چینی کنند.

به طور خاص ، FCC از استفاده از پول یارانه دولتی - از طریق صندوق جهانی خدمات ۸٫۳ میلیارد دلاری - برای تهیه تجهیزات از هواوی و ZTE برای شبکه های خود و متعاقباً هرگونه ساخت احتمالی در مناطق تحت حمایت ایالات متحده ، از ارائه دهندگان ارتباط از راه دور منع کرده است.

آیا شواهدی وجود دارد؟

اگرچه FCC هنوز هیچ مدرکی را برای اثبات هوآوی و ZTE تهدیدهای امنیت ملی ایالات متحده اعلام نکرده است ، رئیس خود FCC ، Ajit Pai ، بیانیه زیر را در مورد این موضوع منتشر کرده است:

وی گفت: "با دستورات امروز ، و بر اساس وزن زیاد شواهد ، دفتر هواوی و ZTE را به عنوان خطرات امنیت ملی برای شبکه های ارتباطی آمریکا - و به آینده ۵G ما" معرفی کرده است. . . هر دو شرکت روابط نزدیکی با حزب کمونیست چین و دستگاههای نظامی چین دارند ، و هر دو شرکت به طور گسترده مشمول قانون چین هستند که آنها را ملزم به همکاری با سرویس های اطلاعاتی این کشور می کند. "

هواوی و ZTE چه می گویند؟

هر دو شرکت در گذشته بارها و بارها ادعاهایی مبنی بر تهدید برای امنیت ملی آمریکا را رد کرده اند. ما برای اظهار نظر با آنها تماس گرفته ایم.

این چگونه بر شما تاثیر دارد؟

در واقعیت ، اینطور نیست.

اگرچه این افزایش در پیشنهاد دولت فدرال برای به دست آوردن شرکت های مخابراتی چینی مانند هواوی و ZTE از ایالات متحده ممنوع است ، تنها راهی که از نظر مادی بر شما تأثیر می گذارد این است که می تواند برای شرکت های کوچکتر سخت تر خدمات را به شما ارائه دهد. نرخ مقرون به صرفه بعلاوه ، حرکت FCC مانع از استفاده از یارانه های پهن باند فدرال در تجهیزات Huawei و ZTE از ارتباطات از راه دور می شود.

این موضوع همچنین جدا از قرار دادن Huawei در وزارت بازرگانی ایالات متحده در لیست دارایی های خود است. برای اطلاعات بیشتر در مورد ممنوعیت تجارت ، به اینجا بروید.