ترامپ می گوید در پاسخ به مذاکرات خرید مایکروسافت ، TikTok را در آمریکا ممنوع اعلام خواهد کرد

 


->

(پاکت پی سی) - بنا به گزارش ها ، رئیس جمهور دونالد ترامپ به رسانه ها تأیید کرده است که وی قصد دارد ممنوعیت TikTok - یک برنامه رسانه های اجتماعی چینی - را از آمریکا تحریم کند.

براساس گزارش های مختلف ، ترامپ در جریان یک پرواز هوایی یک در مسیر پرواز به واشنگتن دی سی در تاریخ ۳۱ ژوئیه سال ۲۰۲۰ به خبرنگاران گفت که برنامه را ممنوع اعلام می کند. ترامپ گفت: "با توجه به TikTok ، ما آنها را از ایالات متحده ممنوع می کنیم." "من این اختیار را دارم. می توانم آن را با یک دستورالعمل اجرایی یا آن انجام دهم."

TikTok برای ایجاد و اشتراک گذاری فیلم ها استفاده می شود. Ceators می تواند به منظور ضبط کلیپ های کوتاه از رقص و همگام سازی لب ، به فهرست گسترده برنامه در جلوه های صوتی ، قطعات موسیقی و فیلترها کمک کند. اما تعداد بیشماری از فیلم برای کشف وجود دارد ، همه در موضوعات مختلف. فیلم های DIY و کاردستی وجود دارد ، کمدی که شما از آن نام می برید.

اگر TikTok آشنا به نظر برسد ، به این دلیل است که برنامه های مشابهی وجود دارد که قبل از آن آمده اند ، مانند Vine و Dubsmash. TikTok همچنین دارای یک سلف بنام Musical.ly بود که کارآفرینان چینی الکس زو و لویو یانگ در سال ۲۰۱۴ راه اندازی کردند. ByteDance در سال ۲۰۱۷ Musical.ly را به دست آورد و سپس یک سال بعد عملکرد اصلی و کاربری اصلی این سرویس را در برنامه TikTok خود قرار داد. . کاربران موجود Musical.ly به حساب TikTok منتقل شدند.

تا سال ۲۰۱۸ ، TikTok در نصب های ماهانه در فروشگاه اپل ایالات متحده و Google Play Store از فیس بوک ، اینستاگرام ، یوتیوب و اسنپ چت پیشی گرفته بود. این شرکت بیش از یک میلیارد کاربر فعال جهانی ماهانه دارد. در نتیجه ، ByteDance اکنون با ارزش بیش از ۱۰۵ میلیارد دلار ، ارزشمندترین استارتاپ جهان محسوب می شود.

ByteDance معتقد است كه داده های كاربر آمریكا در ایالات متحده ذخیره شده است و بزرگترین سرمایه گذار TikTok از ایالات متحده است. همچنین ادعا می شود ۱۰،۰۰۰ کارمند آمریکایی را استخدام می کند. ByteDance همچنین تلاش کرده است تا در پاسخ به قانون بحث برانگیز امنیت ملی پکن ، برنامه را از هنگ کنگ بیرون بکشد.

اظهارات ترامپ در روز جمعه ، گزارشهایی را از اوایل روز در مورد مایکروسافت در حال مذاکره برای خرید برنامه دنبال می کند. به گزارش CNBC News ، ترامپ در جریان پرواز خود با خبرنگاران اظهار داشت که از خرید مایکروسافت TikTok از ByteDance پشتیبانی نمی کند. به خاطر داشته باشید که TikTok هفته ها تحت تابش تابناک آمریکا بوده است. حتی وزیر امور خارجه مایک پومپئو در مورد ممنوعیت این برنامه بحث کرده است. پومپئو به فاکس نیوز گفت: "ما این مسئله را بسیار جدی می گیریم."

وی همچنین به شهروندان آمریكا هشدار داد كه هنگام استفاده از TikTok باید محتاط باشند ، زیرا اطلاعات خصوصی آنها "در دست حزب كمونیست چین" به پایان می رسد.

نویسندگی توسط مگی تیلمن.